Datum: 23.04.2012

Vložil: špekáček

Titulek: Co o nás napsali

1. zápas: SHM Újezd u Brna vs. Fbk Berušky 2:0

První zápas jsme jako správná ranní ptáčata odehráli již v 8:30 proti týmu Fbk Berušky v čele se stálicí soupisek elitních týmů snad všech lig afl Markem Horáčkem. Zápasu přihlíželi také někteří hráči Rosic, kteří si přivstali, aby si obhlédli, na kom si budou honit kanadu letos. Vzhledem k našemu početnímu a fyzickému stavu byla taktika nad Slunce jasná, a to uchodit soupeře a šetřit při tom každým kilojoulem. Všichni hráči stanovenou taktiku s povděkem přijali a statečně se jí drželi. Vycházeli jsme ze zajištěné obrany a občas i hrozili z brejků. Berušky možná také trochu ovlivněny brzkým hracím časem jakoby nevěděly, co proti naší defenzívě hrát a když už se jejich staré známé útočné eso „Špekáček” dostalo ke střele, neposlušný míček většinou létal těsně vedle naší branky. A když už si to ten malý bílý neposeda vesele štrádoval do naší sítě, byl vždy ve střehu bezchybný Milan. Po poločase tak svítilo na světelné tabuli skóre 1:0 pro nás, jelikož po faulu na Ondru přihrál sám postižený na střed Petrovi, který krásně natáhl ke střele pod víko a i díky clonícímu Bohdanovi prostřelil všechno, co mu stálo v cestě včetně brankáře Jana Mladého. Petr se tak stal vůbec prvním úspěšným střelcem celé první ligy v letošní sezóně. Těsně před koncem poločasu mohl ještě skóre zvýšit Ondra, který však v nařízeném nájezdu tváří v tvář Jeanovi neuspěl. Ve druhém dějství ještě vybídl Vlastík pěkným obloučkem přes celé hřiště ke skórování Šafíka, který nabídnutou šancí nepohrdl a s přehledem zvýšil na 2:0. Poslední dvě minuty zápasu se nesly ve znamení závěrečného tlaku Berušek, avšak dnes jim nebylo přáno. Skóre se už nezměnilo, takže kromě prvních dvou bodů na kontě nás mohlo hřát dělené první místo v kanadském bodování a Milana vychytaná nula, kterou si plně zasloužil. Nejmenovanému hráči dodala zřejmě alkoholem naředěná krev v kombinaci s nečekanou výhrou dostatek kuráže k sebevědomým prohlášením o útoku na celkových 40 kanadských bodíků v této sezóně. Neboj Ondro, moc ti to přejeme a budem fakt rádi, když se ti to podaří, ale bude to asi celkem dřina, že?